Ministri Italian " Futbollistet Italian te Seria A jane te perkedhelur" Duhet te Paguajne Taksa **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ministri Italian " Futbollistet Italian te Seria A jane te perkedhelur" Duhet te Paguajne Taksa

Fatjon Kaloci
17.8.11
17-08-2011 Tregu i futbollit u jep lojtareve vertet te ardhura te medha sidomos ne Itali. Por duke qene se futbollistet e Seria A ne shtetin fqinje kane nisur te bejne reagime per disa kerkesa te reja ndaj shtetit duke kercenuar per bojkot te kampionatit, me se miri Ministri i Procedurave te Pershpejtuara Roberto Calderoni tha per ta : "Jane te Perkedhelur". Me tej ne nje komunikim telefonik ai tha per nje media italiane: "Nese do te vazhdojne me kerkesa per greva apo te tjera, do tu propozoj si deputeteve ashtu edhe futbollisteve t'u dyfishohet kontributi qe duhet te paguajne per solidaritetin". Deklarata e fuqishme u be pak pas ores 19:00. Me tej ai citoi

" Te vjen turp, futbollistet jane e vetmja kategori qe nuk paguajne taksa".
Corovoda On Line Blog