Nje shqiptar vdes gjate punes ne Itali Arrestohet Sipermarresi nje shqipetar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Nje shqiptar vdes gjate punes ne Itali Arrestohet Sipermarresi nje shqipetar

Fatjon Kaloci
29.8.11
imazhi kortezi Ansa /Corovoda On Line
29-08-2011 Nje punetor mbeti i vdekur ne Firence, Empoli gjate nje aksidenti. ne CastelFiorentino ndersa po punonte ne catine e nje objekti ku ra dhe mbeti i vdekur kete te hene 29 gusht 2011. Shqipetari emri i te cilit ende nuk eshte mesuar ra nga nje lartesi prej 8 metrash. Ai ishte emigrant ne Itali dhe mosha e tij sipas medias italiane eshte 44 vjec. Punedhenesi i tij, nje tjeter shqipetar 36 vjecar u arrestua me akuzen per Punesim te Paligjshem, Vrasje me Dashje dhe Punesim Klandetinesh pasi viktima nuk kishte dokumentacion.
Ju po ndiqni Corovoda On Line