Nje Vjetori i Vdekjes se Demir Nuellari ish-Kryetari i Veteraneve ne memorie ne nje liber **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Nje Vjetori i Vdekjes se Demir Nuellari ish-Kryetari i Veteraneve ne memorie ne nje liber

Fatjon Kaloci
25.8.11
25-08-2011 Si sot nje vit me pare ne 25 gusht 2010 Ish-Kryetari i Komitetit te Veteraneve Demir Nuellari humbi jeten gjate nje ceremonie ne Corovode. Ndersa kur sot behet plot 1 vit mungese Corovoda Online Blog sjell ne promemorie Nuellarin. Me heret edhe antaret dhe drejtuesit aktuale te organizates se Veteraneve ne Corovode kujtuan punen e palodhur dhe te madhe te Nuellarit. Sipas raporteve, nje liber i botuar me rastin e 1 vjetorit te ndarjes nga jeta do te jete shume shpejt ne treg. Libri vjen si nje dedikim dhe eshte nen autoresine e bashkeshortes dhe njeheresh mbeshteteses se jetes dhe veprimtarise se palodhur se Demirit ne gjithe veprimtarine e kryer ne Skrapar per Organizaten e Veteraneve. Demir Nuellari, ne moshen 85 vjecare u nda nga jeta ne 25 gusht 2010 ndersa po mbahej nje ceremoni ne Pallatin e Kultures ne kuader te nje aktiviteti per figuren e Riza Ceroves. Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog