Rishfaqet Gadafi Ne Radio Thote se ajo e kampstrehimit ishte levizje taktike **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rishfaqet Gadafi Ne Radio Thote se ajo e kampstrehimit ishte levizje taktike

Fatjon Kaloci
24.8.11
24-08-2011 Ne Zhvillimet e ores se fundit Kur ora lokale shenone 02:12 ne Libi eshte shfaqur ne nje komunikim telefonik ne nje radioo Muamar Gadafi. Duke ju referuar Al Orouba Tv , citohet se Gadafi ka thene ose do vdesim ose do fitojme kunder agresionit. Gadafi ka thene se ajo qe ngjau ne Kampstrehimin e tij ne Bab Al Aziziya ishte nje sulm ajeror i NATO dhe nder te tjera ai ka cituar se gjithcka cfare ndodhi atje ishte nje taktike strategjike e tij. Fajlimi i Gadafit u transmetua ne Radion Lokale te Tripolit duke u publikuar ne televizion nga Al Orouba Tv dhe Al -Rai Tv. Nje zedhenes i qeverise se Gadafit tha permes nje komunikimi me Al Orouba Tv se qeveria do rezistoje per dite dhe vite. Vetem 20 minuta me pare rreth ores 02:00 te mengjesit te kesaj te merkure disa shperthime te fuqishme u degjuan ndersa forcat Pro Gadafit hodhen disa raketa Scud nga Sirte, pohoi zedhenesi i Keshillit te Perkohshem Kombetar te Rebeleve.
Ju po ndiqni Corovoda On Line