Rrezohet mjeti 40 te vdekur 20 te plagosur ne Indi nga rrezimi i traktorit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rrezohet mjeti 40 te vdekur 20 te plagosur ne Indi nga rrezimi i traktorit

Fatjon Kaloci
22.8.11
22-08-2011 Nje mjet tip traktor qe ishte i lidhur me nje karroceri ne te cilen gjendeshin afro 60 persona u rrezua aksidentalisht ne rajonin e quajtur Nagra, Indi kete te hene 22 gusht 2011. 60 persona ishin nisur drejt tempullit te shenjte Mata ne kete qark. Te pakten 40 pelegrine mbeten te vdekur dhe 20 te tjere u plagosen kur mjeti u rrezua ne nje kanal ne fshatin Gauapar te ketij rajoni. Sipas policise vendase, te plagosurit ndodhen ne spiatl. Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog