Shperthen bomba ne nje Hotel ne Pakistan te pakten 9 te vdekur 14 te plagosur **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shperthen bomba ne nje Hotel ne Pakistan te pakten 9 te vdekur 14 te plagosur

Fatjon Kaloci
26.8.11
25-08-2011 Nje bombe shpertheu ne nje qytet te Pakistanit ne Nowshera. Sipas policise lokale bomba ishte vendosur prane nje biciklete qe ishte parkuar prane nje hoteli. Te pakten 9 jane viktimat ndersa mendohet se numri i te plagosurve shkon ne 14. Hoteli u shkaterrua dhe bashke me te edhe 6 dyqane qe ndodheshin prane zones. Nowshera eshte nje qytet qe ndodhet ne verilindje te Pakistanit dhe eshte kryeqendra e provinces se Khyber Pakhtunkhwa. Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog.