Shtate te plagosur. Avioni i Kompanise Gulf Air ben nje ulje aksidentale **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Shtate te plagosur. Avioni i Kompanise Gulf Air ben nje ulje aksidentale

Fatjon Kaloci
29.8.11
Pamja e Sotme e Avionit GF 270
29-08-2011Nje avion me 137 pasagjere u perplas ne piste ne aeroportin e Cochin ne Indi. Sipas mediave jane 7 te lenduar dhe nuk ka viktima. Por ne numrin e te lenduarve 2 mendohet se jane ne gjendje te rende shendetesore. Avioni me kodin GF 270 nisej nga Bahrein. Ne bord ndodheshin edhe 6 anetaret e ekuipazhit. Ende eshte ne investigim shkaku por mendohet se avioni ndeshi nje force ajeri te larte ndersa po ulej duke e bere ate te spostohej jashte piste. Imazhi ne Bashkengjitje i perket aksidentit ne fjale. Ju po ndiqni Corovoda On Line