Skandal SKRAPARI nuk do te luaj ne Kategorine e Pare per 2011-2012 FSHF Mbledhje urgjente neser **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skandal SKRAPARI nuk do te luaj ne Kategorine e Pare per 2011-2012 FSHF Mbledhje urgjente neser

Fatjon Kaloci
16.8.11
Nje skandal i vertet eshte ai qe u mesua mbremjes se vone te se henes 15 gusht 2011. Komisioni i Licensimit ka perjashtuar Skraparin dhe shume ekipe te tjera nga Kategoria e Pare duke mos u dhene licensim per te luajtur ketyre ekipeve. Ne mbledhjen e zhvilluar sot 15 gusht 2011 gjate shqyrtimit te dokumentacioneve jane miratuar vetem 6 ekipe qe do te luajne ne Kategorine e pare te futbolli per kete sezon. Ada Adriatiku i Mamurrasit, Besa, Beselidhja, Himara dhe Elbasani morren aprovim per te vijuar kompeticionin. Te gjitha ekipet e tjera u vleresuan me
dokumentacion jo ne perputhje me rregullat. Duke qene se u dhane keto vendime Shorti qe ishte planifikuar per te marten 16 gusht 2011 nuk do te zhvillohet. Me heret ne portalin Skrapari.net ne kemi njoftuar qe me heret per procedurat qe duhej plotesuar per te vijuar kompeticionin. Mesa duket Skrapari nuk do te luaj kete vit ne Kategorine e Pare ashtu sikunderse pritej. Ne njoftimin per shtyp ne faqen zyrtare te FSHF thuhej
"Per te analizuar situaten dhe per te marre vendimet perkatese, diten e
Marte, date 16 Gusht 2011, eshte thirrur mbledhja e jashtezakoneshme e
Komitetit Ekzekutiv te FSHF.

 
Federata Shqiptare e Futbollit
Tirane, me 15 Gusht 2011"
Pra neser do te kete nje mbledhje te jashtezakonshme. Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog ne Facebook ne Grupimin Corovoda On Line