Tanku i Kryetarit te Bashkise se Vilnius. Ja sesi shtyp nje Mercedez nen drejtimin e tankut ne Qytet **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tanku i Kryetarit te Bashkise se Vilnius. Ja sesi shtyp nje Mercedez nen drejtimin e tankut ne Qytet

Fatjon Kaloci
3.8.11
Nje lajm aspak i zakonte por i vertet erdhi kete te merkure 3 gusht 2011. Keshtu Arturas Zoukas Kryetari i bashkise se Vilnius, nje qytet ne Suedi u be protagonist mediatik kete te merkure. Ai me nje tank ne rruge ndersa shtyp nje benz qe kishte parkuar gabim. Ne fakt e gjitha kjo ishte pjese e nje spoti qe po xhironte televizioni suedez me kryetarin e kesaj bashkie. Ideja e nje promo per nje ndergjegjesim qytetar, do te jete spot televiziv. Ne kete spor mori pjese edhe nje aktor i cili kishte rolin e parkuesit te gabuar. Me vone Kryetari i bashkise shpjegoi se benzi qe ai shtypi me tank ishte blere enkas per kete spot. Imazhi i perket pikerisht kesaj video te regjistruar. Ju po ndiqni skrapari.net ne lajmin e rralle.