Termet 5.9 ballesh ne Virxhinia Evakuohet Pentagoni, FBI dhe Aeroporti Kennedy **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Termet 5.9 ballesh ne Virxhinia Evakuohet Pentagoni, FBI dhe Aeroporti Kennedy

Fatjon Kaloci
23.8.11
23-08-2011 Nje termet me magnitude 5.9 balle me epiqender ne Mineral Va. nje lokalitetit 83 km larg Washington Dc. U evakuan te gjithe punonjesit ne godinen e Pentagonit.  ne Virxhinia u ndje pak minuta me pare ne Sh.B.A. Lekundjet e Tokes u ndjene deri ne Bregun Lindor. Edhe godina e FBI u evakua plotesisht. Kullat e aeroportit ne Aeroportin Qendror Kenedy u evakuan po ashtu. Lajmet jane ne zhvillim e siper ende nuk ka raport per demin apo viktima te mundshme
Corovoda On Line