Tmerr ne Stadium Qellon prane mijera tifozeve Ngjarja ne Meksike J a Video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tmerr ne Stadium Qellon prane mijera tifozeve Ngjarja ne Meksike J a Video

Fatjon Kaloci
21.8.11
21-08-2011 Ne nje ndeshje futbolli krisma dhe te shtena. Kjo ndodhi dje ne mbremje 20 gusht 2011 ne Meksike kur nga shkembimi i zjarrit mes policise dhe disa personave te armatosur u krye ne syte e mijererave tifozeve qe po ndiqnin nje ndeshje futbolli nje polic mbeti i plagosur.Ngjarja ndodhi ne Torreon San Pedro rreth ores 19:45 (ora meksikane) Sipas autoriteteve te pas ngjarjes u tha se shume prane stadiumit ne nje pike doganore, Policia kishte shkembyer zjarr ndaj nje kamioni qe nuk kishte ndaluar. Ne minuten e 40 te saj ndeshja do te nderpritej ndersa kjo video shfaq sesi te gjithe tifozet ulen neper stola perdhe, ndersa lojtaret vrapojne per te dale nga fusha.
Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog, Radio, Forum Na ndiqni ne Facebook