Vdes ne Ring 35 Vjecari Ngjarja ne Sidnej ndersa po mbronte titullin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vdes ne Ring 35 Vjecari Ngjarja ne Sidnej ndersa po mbronte titullin

Fatjon Kaloci
18.8.11
Pamja Kortezi Daily Mail
18-08-2011 Nje 35 vjecar, Mark Fowler mbeti i vdekur pasi u rrezua gjate nje ndeshje te shtunen 13 gusht 2011 ndersa ra ne ring gjate raundit te 5te. 35 vjecari i njohur ndryshe me pseudonimin Sharky po mbronte titullin WBC ne sportin e KickBoxing dhe ra pa ndjenja. U cua menjehere ne spital por per dy dite rresht nuk pati asnje reagim derisa te henen 15 gusht 2011 te mbetej pajete.
Organizatoret e sportit Muay Thai u shprehen me keqardhje per kete fatkeqesi.

Ndersa menjehere pas vdekjes shume zera u kane kerkuar autoriteteve te ndryshojne rregullat e ketij sporti.
Corovoda On Line Blog