Alaska nen Frike. Termeti 6.8 balle frike per cunam **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Alaska nen Frike. Termeti 6.8 balle frike per cunam

Fatjon Kaloci
2.9.11
02-09-2011 Pak minuta me pare nje termet godet ne ishujt Aleutian ne Alaska. Fillimisht u raportua sipas Fox News se magnituda ishte 7.1 por menjehere ajo u nderrua dhe kaloi ne 6.8 balle. Alarmi per Cunam te mundshem qendroi vetem per pak, ndonse autoritetet sqaruan se nuk parashikohet ndonje cunam shkaterrues kjo sipas The Pacific Tsunami Warning Center. Ngjarja eshte ne zhvillim.
Ju po ndiqni Corovoda On Line