Claudio Ranieri zyrtarisht traineri i ri i Interit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Claudio Ranieri zyrtarisht traineri i ri i Interit

Fatjon Kaloci
22.9.11
22-09-2011 Eshte bere pak pas mesdites se sotme e enjte 22 shtator 2011 emerimi i ri ne klubin milanista te Interit. Keshtu Claudio Ranieri do te jete traineri i ri i ekipit te Interit duke zevendesuar keshtu Gian Piero Gasperini. Qe prej shkurtit Ranieri ishte i papune ndersa me heret ka drejtuar Chelsea, Juventusin, Torinon dhe Romen deri ne shkurt te ketij viti. Atij do ti duhet te punoj mjaft me ekipin e Interit i cili pas Mourinho humbi suksesin dhe mbeti ne kujtime me 2010 te triumfit te Champions League.
Corovoda On Line