Dalipi: Golat ishin te evitueshem! I uroj Suksese Luftetarit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Dalipi: Golat ishin te evitueshem! I uroj Suksese Luftetarit

Fatjon Kaloci
25.9.11
25-09-2011 Skrapari u mund dje ne Gjirokaster ne nje takim emocionues kundrejt Luftetarit. Ekipi vendas i Skraparit luajti dje me Spiraj, Çerepi, Hoxha (55’Daja), Allbani, Korreshi, Biba, Bejleri, Karaj (75’Sula), Greca, Bajollari (27’Duro), Brata per te synuar fitoren. Por qe ne minuten e 10'te te takimit Mersinasi do te shenonte te parin gol per Luftetarin duke e mbajtur avantazhin deri ne minuten e pare te pjeses se dyte kur Luftetari kaloi ne golin e dyte me Sinani. Vetem 20'minuta me pas ne te 76' do te vinte goli per Skraparin i realizuar nga Duro. Minutat e fundit te takimit folen per nje Skrapar mjaft kembngules, dhe kjo e fundit u pa deri ne minutat shtese ku nje reagim mes Dalipit  dhe arbitrit Bogdani do te tregonte deshiren per barazim pasi nga arbitri nuk u respektua koha shtese. Skrapari keshtu humbi ne Gjirokastren e javes se trete te kategorise se pare por plus kesaj edhe 3 kartona te verdhe do ta vene ne siklet formacionin ne perpalljen e ardhshme ku presim ne Corovode Lushnjen. Ne nje te perditshme sportive Dalipi nder te tjera pas takimit tha: " U ndeshkuam me dy gola te evitueshem. Ne pjesen e dyte zhvilluam nje loje me te mire ndaj dhe e vume ne veshtiresi Luftetarin. Erdhem ne Gjirokaster per te luajtur me ndershmeri dhe e beme. Ky eshte futbolli. I uroj suksese Luftetarit"
Me fitoren e djeshme Luftetari u rendit i pari pas javes se trete ndersa Skrapari me pike te barabarta me vendin e 7te renditet i 10ti.
Corovoda On Line