Dilema e Babait: Te duash vajzen apo sportin? Rrezon te bijen per topin e bejzbollit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Dilema e Babait: Te duash vajzen apo sportin? Rrezon te bijen per topin e bejzbollit

Fatjon Kaloci
30.9.11
30-09-2011 Nje incident u kap nga kamerat e nje televizioni ne Tajvan ndersa po trasmetohej nje ndeshje bejzbolli. Ndersa po luhej takimi mes skuadrave te Taipei Brothers Elephants dhe Taoyuan Lamingo Monkeys ne nje fragment te videos se shperndare ne youtube topi karakteristik i bejzbollit i drejtohet nje vendqendrimi sportdashes. Po sikunderse nuk pritej, nje person i identifikuar me emrin BAI u hodh per te kapur topin. E vecanta ne fakt nuk qendron ketu por tek fakti se ne ato caste ai po mbante ne preher vajzen e tij 4 vjecare. Nga hedhja per te pritur topin vajza u rrezua dhe si per dreq edhe topin babi nuk e kapi dot. Nen nje koment humori ne televizion nga komentatoret me pas u tregua edhe nje moment kur pas ketij incidenti e shoqja e sheh venger burrin. Imazhi ne bashkengjitje e shkeputem nga videoja ne fjale. Ngjarja ndodhi me heret ne fakt ne fillim te kesaj jave ne 24 shtator 2011.
Corovoda On Line