E diela Nje tjeter vater zjarri ne afersi te Jaupas ne Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E diela Nje tjeter vater zjarri ne afersi te Jaupas ne Skrapar

Fatjon Kaloci
5.9.11
05-09-2011 Nje tjeter vater e forte zjarri preku pasditen e djeshme e diele 4 shtator 2011 nje zone ne afersi te lokalitetit te njohur si Jaupas ne Skrapar. Per disa ore vatra e fuqishme e zjarrit vuri nen panik banore te zones per rriskun e diegies se Pishave Prane dem i cili ne fakt nuk ndodhi. Kryesisht ne Skraparin e 2011 Vatrat e shumta te zjarreve te rena kane perkuar me zona te bimesise shkurre dhe pak deme ka pasur ne pemetari. Ende nuk ka nje shifer zyrtare te hapesires qe mendohet e djegur nga zjarret e kesaj vere te nxehte ne Skrapar. Ndonse burimet tona kane siguruar nga Berati mbi sasine e raportuar te djegur.
Corovoda on Line