Floket e saj gjigand: Amerikania humb avionin Policia kerkoi per arme ne floke **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Floket e saj gjigand: Amerikania humb avionin Policia kerkoi per arme ne floke

Fatjon Kaloci
23.9.11
23-09-2011 Nje lajm aspak i zakonte do te behej 53 vjecarja Ises Brantley e cila u ndesh me nje ngjarje aspak te hijshme ndersa nje polic i tha se do kontrollojme se mos ke arme ne floke. Ngjarja ne fjale ndodhi ne Aeroportin nderkombetar te Hartsfield-Jackson, ne Atlanta shtetin e Georgia, Sh.B.A. Sipas stacionit televiziv amerikan WSBTV autoritetet e sigurimit aeroportual kerkuan kontroll ne floket e saj me dyshimin se mos mbante ndonje arem nisur nga fakti qe kishte floke te dendur dhe gufosur. 53 vjecarja tregoi per mediat se po nxitonte per te kapur avionin ne nje fluturim per Dallas te American Airlines. "U ndjeva e poshteruar" tha ajo kur punonjesi kerkoi te kerkonte per armbajtje ne koken time duke vijuar me pas te shtoj se shpertheu ne lot ndersa kjo gje ndodhi. Pas lajmit qe u be publik ne mbare mediat menjehere agjensia e sigurimit te aeroportit leshoi nje deklarate per shyp ku tha nder te tjera se kishin funksion te kontrollojne cdo element ku dyshohet per armmbajtje. Imazhi ne bashkengjitje eshte plan nga videoja ne internet ne intervisten e 53 vjecares.
Corovoda On Line