I shumekerkuari ne Facebook per Foton Raciste reagon: Ishte Shaka **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

I shumekerkuari ne Facebook per Foton Raciste reagon: Ishte Shaka

Fatjon Kaloci
4.9.11
04-09-2011 Ka reaguar i shumekerkuari i cili kishte postuar disa dite me pare nje foto ne Profil ndersa shfaqej me arme dhe nje femije me ngjyre te shtrire. Mbulimi mediatik boteror e konsideroi si te Shumekerkuar madje mendohej se ai vriste femije me ngjyre. i Njohur me emrin "Eugene Terre'Blanche" ky i fundit ka reaguar sot kete te diele se bashku me familjaret e tij duke thene se gjithcka ishte nje shaka. Sipas tyre ngjarja i referohet nje pasditeje ne nje ferme ne Bloemhof, ku 19 vjecari nen shoqerine e te atit dhe 2 miqve te tij, pane nje femije 8 vjecar qe flinte ne nje fushe. Te habitur nga kjo ata bene nje fotografi me aparatin celular. Babi i femijes 8 vjecar dhe 3 shoke te tij gjeshnin ndersa po shihnin skenen. Ata me pas e moren femijen 8 vjecar qe flinte dhe qendruan nen nje peme. Kjo e gjitha ishte nje shaka. Ishte Sunday Times ajo qe javen e kaluar do te publikonte titullin: Wanted: Facebook Racist dhe me pas lajmi te behej boteror.Edhe prinerit e femijes 8 vjecar kane reaguar duke thene se femija eshte mire, dhe se nuk eshte e vertet qe e kane vrare. Madje ata per Eugene thone se eshte shume i afert me ta dhe madje luan sa here vjen ne ferme me femijet zezake.
Corovoda On Line