Jo zyrtare: Demontimi ne Pigas, Skrapar: Drejt perfundimit procesi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Jo zyrtare: Demontimi ne Pigas, Skrapar: Drejt perfundimit procesi

Fatjon Kaloci
30.9.11
30-09-2011 Ndonse jo e konfirmuar zyrtarisht raporte cituan se procesi i punes tashme afro 3 vjecare ne Repartin e Pigazit, nje institucion ushtarak i lokalizuar ne pjesen jugore te Corovodes mendohet se po shkon drejt perfundimit te procesit te demontimit. Raporti citon se aktualisht procesi i punes eshte ne tempet e fundit. Me heret gjate punimeve ne kete repart, disa aksidente te ndodhura gjate punimeve ne te paralizuan per disa jave punimet ku nder me te rendet raste nje person vdiq ndersa 3 te tjere u lenduan ne kete fillim vit 2011. Ne kete repart eshte kryer prej kohesh demontimi i materialeve ushtarake te tilla si predha apo materiale te tjera te dala jashte perdorimit. Ne Skrapar, procesi i demontimit ndodh edhe ne Kombinatin Ushtarak te Policanit.
Corovoda On Line (Imazhi Arkiv Reparti Pigaz)