Kioska ne Flake Nje ngjarje pasditen e se premtes ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kioska ne Flake Nje ngjarje pasditen e se premtes ne Corovode

Fatjon Kaloci
3.9.11
03-09-2011 Ne oret e pasdites se djeshme te se premtes nje zjarr perfshiu nje kioske ne dalje te Corovodes. Ngjarja u rregjistrua ne nje nder lagjet me te banuara ne Corovode ate te "5 Shtatori". Sipas te dhenave te para zjarrvenia aksidentale erdhi pasi me heret nje person po punonte me nje pajisje hekurprerese, troko. Besohet se disa shkendija te punimit te saj kane rene ne mallrat qe ndodheshin ne brendi te kioskes qe perdorej per shitje te mallrave te ndryshem, por me se shumti per shitje te luleve artificiale per Varrezat Publike qe ndodhen me prane ketij aktiviteti. Por ne mes te mallrave te ndryshem besohet se ka patur edhe fishekzjarre te cilat jane ndezur me pas dhe kane shkrumbuar gjithcka nder mallrat e ndodhur brenda saj. Ngjarja ndodhi pasditen e premte. Nuk u raportuan viktima por vetem nje dem material.
Ju po ndiqni Corovoda On Line