Kureshtja: 4 femije plagosen ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kureshtja: 4 femije plagosen ne Corovode

Fatjon Kaloci
15.9.11
15-09-2011 Te pakten 4 femije, te katert nxenes ne shkollen 9 vjecare "Kahreman Ylli" u lenduan ne nje mjedis shume prane kesaj shkolle pak pas ores lokale 10:40 te se merkures se sotme. Sipas raportit ne orarin e pushimit, disa nxenes u afruan prane nje objekti afer shkolles per te ndjekur me kureshtje disa derrkuca te vegjel. Nen kureshtje, reagimet e tyre mesa duket acaruan "nenen dose" e cila ne menyre teper te rrezikshme ka sulmuar 4 nxenes te sistemit elementar. Femijet rreth moshave 7 dhe 10 vjec, sipas raportit u gjakosen ne pjese te ndryshme te trupit, ndersa te pakten 2 prej tyre u cuan per ndihme me te specializuar prane spitalit lokal. Pervec traumes qe ngjalli panik per shume nxenes ne shkollen 9 vjecare, raporte cituan se tek disa prej nxenesve te lenduar u dalluan disa carje ne koke si efekt e perplasjes me kafshen.
Corovoda On Line Blog