Macja me dy fytyra behet 12 vjece Imazhi i Rralle i saj **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Macja me dy fytyra behet 12 vjece Imazhi i Rralle i saj

Fatjon Kaloci
27.9.11
27-09-2011 Macja ne fjale ka Tre Sy, dy hunde, dy goje ndonse nje te vetem trup. Ndersa pritej se feline te tille jetojne vetem pak dite macja e quajtur me dy emra Frank dhe Louie ka mbushur me se fundmi 12 vjec. Macja tashme ka hyre ne librin e rekordeve Guinness pikerisht per jeten e saj te gjate. Ajo rri me pronaret e saj ne ShBA, ne nje lokaliteti te quajtur Worcester, pjese e shtetit amerikan te Massachussettes. Pronaret e mbetur anonim per shkak se nuk duan te behen publik kane quajtur Frank anen e djathte te turirit te maces ndersa Louie anen e majte te saj. Imazhi ne bashkengjitje jep lajmin e rralle. (Imazhi Kortezi Reuters)
Corovoda On Line