Perfundon takimi Shqiperia 1 Franca 2 Numerikisht 3 minuta shtese, 3 kartona te verdhe, 3 pike te humbura **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Perfundon takimi Shqiperia 1 Franca 2 Numerikisht 3 minuta shtese, 3 kartona te verdhe, 3 pike te humbura

Fatjon Kaloci
2.9.11
02-09-2011 Nen nje atmosfere Kuq e Zi "Qemal Stafa" pati vemendjen e gjithe shqipetareve ne takimin Shqiperi France. Shqiperia do te zbriste ne fushe me kete formacion: Ujkani, Teli, Cana, Vangjeli, Dallku Bulku, Skela, Agolli, Curri,  Salihi dhe Bogdani, ndersa per ekipin Francez do te luanin Lloris, Evra, Abidal, Kaboul, Reiveillere, MVila, Nasri, Diarra, Ribery, Malouda dhe Benzem. Ne pjesen e pare (qe ju e ndoqet streaming ne Corovoda On Line) vecojme: Ne minuten e 12' Franca kalon ne avantazh me nje gol te shenuar nga Karim Benzema. Ne minuten e 13' Salihi godet traversen e portes se Lloris. Ne minuten e 15' Benzema do te pasonte topin per Golin e 2te francez te shenuar nga M Villa. Ne ekipin bazik vjen nderrimi i pare per Shqiperine ku Lala zevendeson Debatik Curri ne minuten e 24'. Pjesa e Pare perfundon Shqiperia 0 Franca 2. Pjesa e dyte fillon me shprese per mijera kuq e zi qe ndodhen ne ndjekje te ndeshjes. Ne te 46' fale nje pasimi te Ervin Bulku Shqiperia do te shenoj me Erjon Bogdanin golin e pare te shqiponjave. ne minuten e 59' nje aksion i Hyka dhe Bulku mjaft i bukur por porta franceze e Lloris nuk le top. Nderrim tjeter ne Skuadren Kombetare Ervin Bulku del nga loja ndersa vendin e tij e merr Elis Bakaj. Ne minuten e 73' dhe te 77' do te flitej per Bakaj dhe aksionet me goditjet e fuqishme por qe priten nga Lloris. Ne te 81'en Ribery ne nje nisme vetjake shkelmon nga krahu i majte por Teli largon topin.Ne te 82'en Franca prane golit permes nje goditje te Kaboul por qe perplaset ne shtylle. Akordohen vetem 3 minute shtese. Perfundon Takimi Shqiperia 1 Franca 2
Ju po ndiqni Corovoda On Line Blog