Rrezohet Avioni 1 i vdekur dhe nje tjeter i plagosur ne Australi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rrezohet Avioni 1 i vdekur dhe nje tjeter i plagosur ne Australi

Fatjon Kaloci
2.9.11
02-09-2011 Kete te premte nje avion i vogel u rrezua ne pjesen veriore te Sidnei, ne Australi. Nje person vdiq ndersa nje tjeter eshte i lenduar raportuan mediat Australiane. Sipas tyre policia dyshon ne se avion te kete qene edhe nje i trete qe mendohet te kete vdekur por ato po kerkojne edhe ne keto caste. Ngjarja ndodhi mengjesin e kesaj te premte ne Australi, ne nje lokalitet te quajtur New South Wales. I plagosuri arriti me not te shpetonte duke dale ne brigje ndersa eshte ne kurim intesiv ne Spitalin Royal North Shore pasi u raportuan paraprakisht demtime ne shtyllen kurrizore. Policia dyshon se ka edhe nje tjeter viktime te dyte.
Ju po ndiqni Corovoda On Line