Rrjeti Social i Google kalon mbi 43 milion perdorues ne Google+ **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Rrjeti Social i Google kalon mbi 43 milion perdorues ne Google+

Fatjon Kaloci
26.9.11
26-09-2011 Ndersa me heret ju kemi azhornuar per lancimin edhe ne Shqiperi te Google Plus pas afro tre muaj sherbim te rezervuar, mesohet se rrjeti me i ri social kaloi 43 milion perdorues. Postimi i referohet te dhenave te publikuara nga Paul Allen nje analiste qe publikoi te dhenat deri me daten 22 shtator 2011 pra te enjten qe lame pas. keto te dhena nuk jane zyrtare por gjasat jane qe tashme kjo shifer te jete shume me e larte. Kjo shtese e menjehereshme perdoruesish erdhi sapo rrketi plus.google.com u be aktiv per te gjithe. Ndersa ne te dhenat e dates 9 shtator 2011 ky rrjet asokohe i kufizuar kishte 28.7 milion perdorues.
Corovoda On Line