Scoop: Eliza Dushku ne interviste: Gjate vizites ne Shqiperi u shoqerova nga Fadil Berisha kusheriri i Sali Berishes **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Scoop: Eliza Dushku ne interviste: Gjate vizites ne Shqiperi u shoqerova nga Fadil Berisha kusheriri i Sali Berishes

Fatjon Kaloci
3.9.11
Corovoda On Line
02-09-2011 Pas vizites se bere ne Shqiperi Aktorja Eliza Dushku mesa duket ka bere nje interviste per prestigjozen Huffington Post. Por Corovoda On Line vuri re se Madama e re e shumeperfolur per viziten e saj ne Shqiperine e Pas Politikes se 8 Majit 2011 cuditerisht nuk ka permendur as edhe nje fjale te vetme per Presidentin e Republikes se Shqiperise kur ky i fundit akordoi nje pritje te vecante per te ndersa eshte edhe figura e pare e Shtetit. Ne bashkeshoqerim intervista vijon me foto, ku ne njeren prej tyre shfaqet prane me Lulzim Bashen, ndersa nder rreshta spikatem apo vecuam me mire nje fraze ku nuk kishte sesi te mos mungonte .... Po ju a themi sic eshte shkruar te pakten ne botim e sotem te Huffington Post.
"Luckily our guide was my beloved friend Fadil Berisha, also cousin to Albania's Prime Minister Sali Berisha which helped in providing access to governmental, media, and social outlets throughout the country"
"Per Fat si guide kishim mikun tim te Dashur Fadil Berisha, gjithashtu kusheri me Kryeministrin e Shqiperise Sali Berisha i cili ndihmoi ne dhenies se mbeshtetjes se qeverise, medias dhe degeve sociale ne gjithe vendin"
E kur vjen fundi i nje interviste disi te gjate, aktorja sikur i afrohet per te cituar emrin e presidentit Shqipetar po... nuk e thote ajo mjaftohet duke thene:
"Thus, when I was generously invited to become an Albanian citizen, I felt no reluctance. I felt honored and able to accept this gift. I felt even more like who I am. I retain, of course, my American citizenship. I am that, too.
Keshtu, kur me ftuan te behesha shtetase shqipetare, une nuk pata asnje ngurim. U ndjeva e nderuar dhe e afte ta pranoja kete dhurate. (Shtetesia Dhurate???). Ndjeva edhe me shume se cila jam. Une mbaj padyshim shtetesine Amerikane. Jam edhe amerikane gjithashtu.
Ne fund shkrimi perfundon duke thene se jam Shqiptaro-Amerikane. Per ta ndjekur te plote intervisten e publikuar pak me pare ne huffingtonpost kliko ne kete link http://www.huffingtonpost.com/eliza-dushku/albania-travel-_b_946341.html
Kapim Scoop Ne Corovoda On Line