Super operacioni Anti Droge ne Itali. Shoqerohen 2 gazetare te Rai. Pranga nje shqiptari **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Super operacioni Anti Droge ne Itali. Shoqerohen 2 gazetare te Rai. Pranga nje shqiptari

Fatjon Kaloci
28.9.11
28-09-2011 Nje superaksion policesk ne Itali perfshiu mbi 100 police dhe u finalizua mengjesin e kesaj te merkure me 12 te arrestuar per lende narkotike. Mediat italiane thane pasditen e sotme se mes 37 te ndaluarve dhe shoqeruarve edhe 2 gazetare te rrjetit televiziv RAI. Sipas lajmit, rrjeti perdorte vende qe konsideroheshin te sigurta per trasportin publik ndersa nje prej te arrestuarve punonte si faturino ne nje autobus dhe ndersa shkembente bileten jepte dorge ne kembim. Operacioni mori ne pranga edhe nje shtetas shqipetar 29 vjecar. Sipas policise italiane rrjeti punonte ne kete menyre qe prej 2008 dhe kryesisht zonat me te gjera te aktivitetit joligjor ishin zona te njohura ne Rome si Cinecitta etj. Ne arrest edhe nje 49 vjecar italian qe punonte si dentist dhe qe shperndante drogen ne kliniken e tij. Kontrolli perfshiu edhe studiot e televizionit Rai te ndodhura ne Saxa Rubra, pasi 2 prej gazetareve te Rai ishin ne target te operacionit.
Corovoda On Line