Te shtena ne nje shkolle ne Tajlande 4 te vdekur nje femije 6 vjec i plagosur **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Te shtena ne nje shkolle ne Tajlande 4 te vdekur nje femije 6 vjec i plagosur

Fatjon Kaloci
28.9.11
28-09-2011 Kater ushtare mbeten te vdekur ndersa plumbat lenduan edhe nje 6 vjecar si dhe nje person tjeter civil ne Tajlande. Sulmi mendohet te jete veper 20 personave te ashtuquajturve rebele islamike Sulmi u be ndaj nje shkolle ne Tajlanden e Jugut shkolle e cila ka mazhorance muslimane. 4 ushtaret e vrare ishin vendosur per mbrojtjen e institucionit. Ngjarja ndodhi ne lokalitetin e quajtur Rue, nje province e Narathiwat ne Tajlande. Qe prej 2004 guerriljet separatiste kane shkaktura deri me tani ne kete vend nje numer viktash qe arrin ne 4800.
Corovoda On Line