Tjeter Vater Zjarri Kete here ne afersi te Lokalitetit Mollas Corovoda rrethuar nga Tymi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tjeter Vater Zjarri Kete here ne afersi te Lokalitetit Mollas Corovoda rrethuar nga Tymi

Fatjon Kaloci
2.9.11
02-09-2011 Nje tjeter vater zjarri u shfaq ne horizont ne krahun Jug Lindor te Corovodes pak pas ores 19:00 te kesaj mbremje te dyte te shtatorit. Ndersa ende vijon ndezur zjarri ne nje tjeter orient ate Perendimor Ku ne nje lokalitet te quajtur tradicionalisht Kala prej mese 4 oresh zjarri ende vijon ne keto caste kur ora shenon 20:00 Imazhet jane ne pritje te dy vatrave qe po operojne paralelisht. Rrezikshmeria me e madhe mendohet te jete nga Vatra e Sapo ndezur ne Mollas te Skraparit ndersa vatra tjeter eshte drejt shuarjes por ende dukshem shihet nga Corovoda Flake. Ju Po Ndiqni Corovoda On Line Na ndiqni ne Cdo Update per me te fundit