Tragjedi ne Indi. Rrezohet autobuzi. 15 te vdekur, 8 te zhdukur dhe mbi 12 te plagosur **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tragjedi ne Indi. Rrezohet autobuzi. 15 te vdekur, 8 te zhdukur dhe mbi 12 te plagosur

Fatjon Kaloci
4.9.11
04-09-2011 Nje aksident i rende u rregjistrua pak minuta me pare ne Indi. Grupet e kerkim shpetimit po vijojne ne keto caste kur ora lokale shenon 14:55 ne Corovode. Sipas mediave, nje autobuz u rrezua dhe perfundoi ne nje lume ne rajonin e Uttarkhand ne pjesen veriore te Indise. Sipas mediave 8 persona rezultojne te humbur, ndersa 12 te tjere jane cuar urgjentisht ne spital. Ende nuk eshte lokalizuar autobuzi ndersa ky i fundit bente linjen Dehradun - Katiyal.
Ju po ndiqni Lajmin me te shpejte ne Corovoda On Line.