5,6,7 Perfundojne ndeshjet e Kategorise se Pare, 5 fitore, e 6ta jave 7te takimet Ja rezultatet dhe Klasifikimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

5,6,7 Perfundojne ndeshjet e Kategorise se Pare, 5 fitore, e 6ta jave 7te takimet Ja rezultatet dhe Klasifikimi

Fatjon Kaloci
15.10.11
15-10-2011 Skrapari mori nje pike ndersa zhgenjeu tifozet vendas te cilet shpresonin nje fitore. Takimi i luajtur ndah Burrelit ne Corovode perfundoi me rezultatin 0-0 duke bere qe ne 6 jave Skrapari te rregjistroj 4 barazime me gjithe kete te sotmin. Skrapari ngjitet avash avash ne renditje duke u klasifikuar i 10 ne tabelen e 16 ekipeve te Kategorise se Pare. Por sot u luajten edhe takimet e tjera te kategorise perjashtuar takimin Vlora - Iliria takim i cili do te luhet neser e diele 16 tetor per shkak se stadiumi sot ishte per takimin e Flamurtarit te superliges. Ja rezultatet e sotme te 7 takimeve te vlefshme per javen e 6te te Kategorise se Pare:
Skrapari - Burreli 0:0
Beselidhja - Butrinti 1:0
Luftetari - Lushnja 1:0
Kukesi - Gramozi 1:0
Mamurrasi - Gramshi 2:2
Himara - Besa 1:2
Elbasani - Ada 1:0
Pas javes se6te ja Klasifikimi I kategorise se Pare
1. Besëlidhja 13 4 1 1 9-3
2. Luftetari (-1) 12 4 0 1 5-2
3. Kukesi 12 4 0 2 7-4
4. Elbasani (-1) 10 3 1 1 8-5
5. Besa 10 3 1 2 10-8
6. Ada  92318-6
7. Butrinti82224-4
8. Gramshi82228-11
9. Mamurrasi82226-11
10. Skrapari71414-4
11. Gramozi72136-8
12. Burreli72134-8
13. Lushnja61328-5
14. Vlora (-1)62035-6
15. Himara   4 1 1 4 4-6
16. Iliria (-1)   0 0 0 5 4-9

Corovoda On Line