Arrestohet Amerikani: Rrahu gruan pasi nuk i beri LIKE ne Facebook **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Arrestohet Amerikani: Rrahu gruan pasi nuk i beri LIKE ne Facebook

Fatjon Kaloci
6.10.11
06-10-2011 Nje 36 vjecar pasi postoi ne statusin e tij ne facebook u arrestua ne Texas. Sipas lajmit te bere publik nga mediat amerikane. Benito Apolinar, 36 vjec nga Pecos, Texas, u arrestua të hënën pas një rrahje qe beri ne shtepine e tij ndaj gruas Dolores Apolinar në lokalitetin e Carlsbad, New Mexico. Gjithcka kishte lindur sipas autoriteteve nga nje status ne Facebook ku 36 vjecari kishte shkruar per pervjetorin e vdekjes se nenes se tij por qe bashkeshortja Dolores nuk kishte klikuar ne butonin LIKE te statusi te tij. Benito pranoi se e kish rrahur bashkeshorten pasi nuk i erdhi mire qe ajo nuk kishte bere Like si te tjeret ne status dhe ka mjaftuar kjo per nisjen e nje sherri qe perfundoi ne nje rrahje ku u desh policia per sheshim te situates ne shtepi.
Corovoda On Line