Butrinti eshte i bindur ne fitoren e se shtunes ndaj Skraparit Ne Fan Club Ja Tmerri **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Butrinti eshte i bindur ne fitoren e se shtunes ndaj Skraparit Ne Fan Club Ja Tmerri

Fatjon Kaloci
6.10.11
06-10-2011 Ne nje nder kanalet sociale te komunikimit elektronik ne rrjetin social Facebook qe i dedikohet futbollit te Butrintit me se fundmi fansa te ndryshem dhe tifoze te ekipit te Butrintit ndaj se cilit do te luhet ne kete te shtune ne ndeshjen e Javes se Peste te Kategorise se Pare te Futbollit Butrinti - Skrapari, nder te tjera ne nje prej postimeve jane edhe ata, lojtaret qe vendasit e Butrintit i quajne Snaiper dhe Magjistari duke ju referuar dyshes se sulmit qe ekipi i Butrintit synon te "tmerroj" Skraparin e kesaj fundjave. Butrinti beson ne performancen e A.Rugji dhe M.Ngjela Nga ana tjeter Skrapari ka rikuperuar Braten dhe mbrojtesit Hoxha dhe Cerepi ndersa vijon stervitjet ne pragsfide ne Tirane. Edhe problemi i pagave qe ende si kane marre futbollistet kete jave mendohet se do te zgjidhet duke sherbyer si katalizatore per takimin e radhes. Per Takimin ndaj Butrintit Trajneri Edmond Dalipi ne nje te perditshme sportive shipetare me heret citoi:
"Përballja me Butrintin javën e ardhshme, nuk ka vlera vetëm pse ndeshen dy skuadra debutuese në Kategorinë e parë, por edhe se përballë do të jetë një kundërshtar që duhen respektuar. Na duhet të tregojmë, se nuk jemi skuadër e fortë dhe cilësore vetëm në fushën tonë, por mund të luajmë kudo në të njejtën mënyrë”
Corovoda On line edhe kete jave do te mbuloj Live trasmetimin e rezultateve ne kohe reale te gjithe kompeticionit ne rezultatet ne kohe reale ne linkun e njejte te dedikuar.