E diela Diell ne Corovode por temperaturat minimale shkojne ne minus 1 Ja parashikimi javor **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E diela Diell ne Corovode por temperaturat minimale shkojne ne minus 1 Ja parashikimi javor

Fatjon Kaloci
15.10.11
15-10-2011 Vranesirat e shumta te se shtunes se sotme mesa duket do te perfundojne neser. Por temperaturat e ulta ne vleren minumale do te perbejne kujdes gjate se dieles. Sipas Parashikimit meteo ne Corovode neser dita do te jete me diell dhe keshtu pritet te ndodh edhe per 3 ditet e tjera ne vijim. Por neser ne oren 21:00 do te rregjistrohet temperatura 0 grade celsius ndersa ne oren 23:00 temperatura minimale do te kaloj ne minus 1 grade. Era do te jete me drejtimin Verilindje - Lindje dhe do te jete ne fuqine 4.8 m/sekonde. Temperatura maksimale e dites do te rregjistrohet ne oren 12:00 ku do te kemi maksimalen 13 dhe minimalen 8 grade. Por KUJDES prognoza e rrezeve ultravilolet ne oret e mesdites do jete intesive dhe mund te rregjistrohet ne 5.0 cka e thene ndryshe ndikim i rrezeve te forta te diellit. Lageshtia e ajerit do te jete 60% ne mesataren e dites. Edhe te henen 17 tetor do te kemi te njejtat kushte. Mengjesi do te jete me -1grade celsius ne vleren minimale. por gjate dites vlerat do shkojne drejt pozitives. Ne oren 11:00 temperaturat do te barazohen ne vlera si minimalja dhe maksimalja ne Corovode do te kapin 11 grade por po ne kete interval kohor rrezatimi ultraviolet do te jete i larte ne 5.0. Era do te ule fuqishem shpejtesine e saj te henen dhe nuk pritet ti kaloj 2.7m/sekonde. Edhe e marta do te jete me mot me diell. Mbremja e se merkures do te sjell vranesirat dhe te enjten nuk do te mungojne rreshjet e rena ne intervale deri te premten e radhes.
Corovoda On Line