E shtuna e futbollit ne Perballjen e 7 te Kategorise se Pare Besa pret Skraparin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E shtuna e futbollit ne Perballjen e 7 te Kategorise se Pare Besa pret Skraparin

Fatjon Kaloci
21.10.11
21-10-2011 Kete te shtune 22 tetor 2011 do te luhen edhe takimet e Javes se 7te te Kategorise se Pare te Futbollit ku ekipi yne vendas do te udhetoj drejt Kavajes per ndeshjen ndaj Beses. Kjo e fundit pas javes se 6te renditet e 5 ta ne klasifikim me 10 pike ndersa Skrapari ne vendin e 10te me 7 pike. Neser priten qe te ndryshojne edhe statistikat e deritanishme te kompeticionit ne 6 javet e para ku Skrapari ne takimin e neserm shkon me 4 barazime 1 fitore dhe 1 humbje. Takimi konsiderohet i forte mes dy ekipeve. Corovoda On Line vijon edhe kete te shtune ne mbulimin Live Update nje nder linket e te shtunave me te ndjekura gjate cdo jave per trasmetimin ne kohe reale te cdo rezultati qe vjen nga futbolli i se pares. Po neser do te luhen edhe keto takime:
JAVA E 7te Kategoria e Pare 22 Tetor 2011
Lushnja - Elbasani
Butrinti - Luftetari
Burreli - Beselidhja
Iliria - Himara
Gramshi - Vlora
Gramozi - Mamurrasi
Ada - Kukesi
Ende nuk ka informacion nese lojtaret e Skraparit arriten te merrnin te plote pagesen e tyre per keto dite te luajtura, ndersa kujtojme se pas takimit te se shtunes se kaluar mes Skrapari - Burreli lojtaret morren nje pjese te te ardhurave ndersa pjesa tjeter u la per tu marre gjate javes.
Corovoda On Line