Gjen vdekjen italiani: Ne Stomak mbante 103 kapsula per trafik kokaine **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gjen vdekjen italiani: Ne Stomak mbante 103 kapsula per trafik kokaine

Fatjon Kaloci
24.10.11
24-10-2011 Mediat italiane raportuan ne mbremjen e vone te kesaj te hene vdekjen e nje shtetasi italian ne Peru. Sipas lajmit nje italian mbeti i vdekur ne nje spital rajonal ne lokalitetin Cusco, ne jug te Peruse ku ishte shtruar ne nje gjendje shendetesore ne nje agoni te plote. Sipas faqes se internetit te Radio Programas del Peru" nje italian rreth 44 vjec i quejatur Marco Palacini kishte gelltitur 103 kapsula me kokaine. Media peruane citoi se shkaku i vdekjes mund te kete qene shperthimi nga reaksionet e brendshme ne stomak te njeres prej kapsulave. Nje prej formave me te reja te trafikimit te lendeve narkotike ne bote qe po merr zhvillim eshte pikerisht gelltitja e porcioneve te parapergatitura me pare me lende narkotike. Imazhi ne bashkengjitje marre nga websiti i pasqyrimit te lajmit ne Peru
Corovoda On Line