Lushnja harron si shenohet Skrapari mjaftohet me barazimin Rezultatet e Javes se 4te **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Lushnja harron si shenohet Skrapari mjaftohet me barazimin Rezultatet e Javes se 4te

Fatjon Kaloci
1.10.11
1/10/2011 Jane luajtur sot kete te shtune ne oren 15:00 te teta takimet e Kategorise Se Pare te vlefshme per Javen e 4te. Te prehur per nje fitore te sigurte ne Corovode, Lushnjaret verdh e gjelber u skuqen ndersa humben  11 metersh. Skrapari dominoi forte takimin ndonse nuk u dha maksimumi i cili do te jete "surprize" per ekipet e tjera por gjithesesi arriti te frenoj "euforine" e shume tifozve miq te ardhur me sigurine se Lushnja do ta fitonte kete takim. Te duja skuadrat mbajten per 90 minuta rezultatin 0-0 duke i bere thjesht nje dhurate vetvetes me nga 1 pike. Po sot u luajten edhe takimet e tjera te kesaj kategorie. JAVA e peste ne komentin tone do te jete decizive per ndaresine ne kreun e tabeles keshtu qe duhet qe ekipet te japin maksimumin e mundshem per te krijuar diferencim te mundshem. Skrapari duhet te siguroj patjeter fitoren ndaj Butrintit. Corovoda on line ne linkun e dedikuar edhe sot pati audiencen maksimale ne trasmetimin Live Update te eventit te se katertes jave. Le te shohim bashke ne vijim rezultatet e sotme:
Skrapari - Lushnja 0-0
Beselidhja - Luftetari 1-0
Ada - Gramshi 1-1
Kukesi - Iliria 1-0
Mamurrasi - Besa 2-1
Vlora - Burreli 2-1
Himara - Butrinti 2-0
Elbasani - Gramozi 2-0

Klasifikimi Pas Javes se 4te Kategoria e Pare
1. Beselidhja 9 pike
2. Luftetari 9 pike
3 Ada 8 pike
4 Elbasani 7 pike
5 Butrinti 7 pike
6 Gramshi 7 pike
7 Kukesi 6 pike
8 Vlora 6 pike
9 Gramozi 6 pike
10 Lushnja 5 pike
11 Skrapari 5 pike
12 Besa 4 pike
13 Himara 4 pike
14 Mamurrasi 4 pike
15 Burreli 3 pike
16 Iliria 0 pike
Per Kalendarin si dhe per LIVE UPDATE ne EVENTIN SPORTIV KLIKO KETU
Corovoda On Line