Panairi i Fundjaves Moti Prish planin ne Corovode Tapeti i Kuq ne Bashkine lokale **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Panairi i Fundjaves Moti Prish planin ne Corovode Tapeti i Kuq ne Bashkine lokale

Fatjon Kaloci
6.10.11
06-10-2011 Ne nje raport te oreve te fundit te mbremjes se djeshme ne hyrje te Bashkise Corovode rreth ores 20:30 te mbremjes se te merkures u pershpejtuan punimet per nje dekor ndryshe. Nje Tapet i kuq u instalua ne Hyrje te Institucionit vendor i cili prej ditesh po i jep rritje shpenzimeve me karakter "fasade" dhe rritur keshtu gjithnje e me shume distancen nga problematikat lokale duke u perpjekur per te treguar "zotesine" ne syrin e pare. Pertej raportit te oreve te vona te se merkures 3 burime nga instanca lokale cituan per punimet qe po beheshin me se tepermi per prag fundjaven e 8 tetorit 2011. Me heret Corovoda On Line ne parashikimin meteorologjik tha ne nje shkrim se pikerisht ne daten 8 kur mendohej se do te kryehej nje panair lokal kushtet meteorologjike ne Corovode priten te jene te "papara" ne fenomene. Me shume se 50 mm shi do te bjere gjate gjithe dites duke bere emergjente 2 opsione mbi panairin e menduar per zhvillim ne kete date.
I menduar per ideim ne nje hapesire te hapur prane qendres se Corovodes, mesa duket moti do te prish eventin. Raportet cituan se madje burim lajmi kishte qene pikerisht blogu Corovoda On Line qe ka dhene parashikimin te merkuren me heret. Corovoda On Line eshte nje prej portaleve blog me ndjekshmerine apsolute ne komunitetin vendas por edhe ate me te gjere. Ne vetem me pak se 2 muaj vizitat ne blogun tone kalojne shifrat modeste prej 12 000 vizitoresh. I njohur per qendrime kritike blogu yne vijon te jete me interaktivi ne rrjet. Ne eventin e fundjaves mesa duket Panairi mund te nderroj kurs. Ne gjasa me te mundshme do te zhvillohet ne mjedise te mbyllura (disa raporte citojne se mund te zhvillohet ne hollin e vendorit) ndersa nuk perjashtohet mundesia edhe e nje shtyrje te mundshme kjo kushtezuar nga ardhja e te deleguareve qe pritet te vijne. Por takimet e fundjaves do te kene edhe anen e tyre "misterioze" te pas kuintave kur raporte nga Tirana cituan per nje kurs te ri qe do te hedh hapa qe nga kjo e shtune. Gjithesesi zyrtarisht asgje nuk konfirmohet por mbetet per tu pare ne evoluim.
Me heret qe ne fillim te muajit Tetor Corovoda online publikoi nje burim ne kohe reale per Panairin qe do te mbahej apo do te mbahet kete te Shtune 8 tetor 2011.
Corovoda On Line