Prag Takimi: Skrapari - Iliria te shtunen emocioni i futbollit zbret ne Corovode Java 8 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Prag Takimi: Skrapari - Iliria te shtunen emocioni i futbollit zbret ne Corovode Java 8

Fatjon Kaloci
28.10.11
28-10-2011 Kete te shtune do te luhen edhe ndeshjet e radhes te vlefshme per javen e 8te te Kategorise se Pare ne Futboll. Ne oren 14:00 ne Corovode, Skrapari vendas do te pres Ilirine ne perballjen e disat te tyre. Ndeshja duket sikur rikthen ne memo kohen e dikurshme kur ekipet respektive garonin ne edicionin e vjetshem ne Kategorine e Dyte per Grupin e Veriut. Takimi eshte me interes per te dyja ekipet. Iliria pret porzitiven neser per te vijuar suksesin e kapur gjate javes qe shkoi, fale te cilit u ngrit ne klasifikim me nje vend ndonse radhitet e 15 deri me tani. Por jo larg ndodhet edhe Skrapari i shnderruar ne nje rekordmen barazimesh deri me tani, por statistikisht Skrapari vjen me pozitiv ne kete takim. Ne arkiv ne sezonin e kaluar takimi Skrapari - Iliria i luajtur ne 19 shtator 2010 perfundoi me rezultatin 1-2 ne favor te miqve ndersa ne ndeshjen e kthimit kur kujtojme ne ate kohe luhej ne Kategorine e Dyte Grupi i Veriut ne13 shkurt 2011 ndeshja e luajtur ne stadiumin Redi Maloku ne Fushe Kruje Iliria - Skrapari perfundoi me rezultatin 2-0 ne sezonin e kaluar. Pra perballjet balle per balle te pakten arkivore dhe ne statistike tregojne superioritetin e Ilirise. Por tashme formacionet kane ndryshuar disi por emocionet sportive vijojne te jene te larta. Ne Corovode ka interesim te larte per takimin e neserm. Corovoda On Line ne bashkengjitje siguron nje video e cila jep disi qarte terrenin sportiv ku do te luhet takimi neser.

Corovoda On Line