Skoci: Xhirafa i nenshtrohet nje trajtimi te vecante pedikyr. Thundrat e Sofi ishin shume te medha **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skoci: Xhirafa i nenshtrohet nje trajtimi te vecante pedikyr. Thundrat e Sofi ishin shume te medha

Fatjon Kaloci
26.10.11
26-10-2011 Nje xhirafe i eshte nenshtruar nje nderhyrje ne thundrat e saj ne Skoci. Kafsha nje banore e Parkut Natyral ne Skoci e quajtur Sofi kishte thundrat shume te medha cka beri qe punetoret e parkut ti ofronin nje sherbim "pedikyr" per ti zvogeluar disi "thonjte". Imazhet ne bashkengjitje u emetuan nga rrjeti BBC. Operacioni i bere dje e marte 25 tetor 2011 zgjati 1 ore e 30 minuta. Veterineret arriten permes pincave dhe preresve te hiqnin shollin e tepert te Sofi. Xhirafa gjigande u arrit te nenshtrohej ndaj ndikimit te personelit te parkut vetem nen efektin e qetesuesve. Sofi eshte vetem 1 nga 4 xhirafat qe ndodhen ne kete park
Corovoda On Line Imazhi Kortezi BBC