Top Secret: Demontimet spostohen ne Tunelet e Pirogoshit ne Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Top Secret: Demontimet spostohen ne Tunelet e Pirogoshit ne Skrapar

Fatjon Kaloci
9.10.11
09-10-2011 Nje raport konfidencial flet per gjasat e mundshme gjate javes ne vijim per nisje te nje procesi demontimi edhe ne nje repart ne pjesen veri-lindore te Corovodes. Raporti i momenteve te fundit flet per nje proces qe mund te vijoj per me shume se 2 muaj. Nuk behen te qarta burimet por keto citojne se java ne vijim mund te jete start i ketij procesi i cili sipas te gjitha gjasave do te kryhet prane asaj qe ne zhargon vendasit e konsiderojne "06" duke nenkuptuar nje repart ushtarak qe ndodhet ne afersi te nje lokaliteti te quajtur Pirogosh. Mediatikisht lajmi nuk ishte njohur deri tani. Raporti konfidencial citon se materialet kryesore qe do te demontohen i referohen nje sasi te madhe predhash qe do te demontohen ne brendi te tuneleve te famshme te Pirogoshit.
Corovoda On Line