Vetem fjale apo...? Ja disa nder ndryshimet me te perfolura te mundshme ne Corovode **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vetem fjale apo...? Ja disa nder ndryshimet me te perfolura te mundshme ne Corovode

Fatjon Kaloci
10.10.11
10-10-2011 Nen vorbullen e fjaleve te panumerta komentet e nxehta rreth politikberjes lokale ne Corovode kane zbritur ne tryezat e tavolinave te mengjeseve te banoreve te Corovodes. Nuk flitet per ndonje qendrim zyrtar por permes shume bisedave "levizjet e mundshme ne disa ente" jane nje prej temave me te nendheshme te cdo bisede mes 2 a me shume personave. Kush do te zevendesoj ke? eshte nje prej temave me ne mode edhe ne disa prej korridoreve institucional te mbajtura "surprize" e dhimshme e veprimeve me paraveprim. Sipas zerave te udhehequr nga parimi "ku ka ze s'eshte pa gje" mesa duket drejtoret e shkollave mund te jene te paret te cilet kete dimer mund ta kene pervec te tjerave edhe me ethet e postit. Mengjesin e se dieles disa zera folen per nje ndryshim te mundshme te drejtuesit te gjymnasit te pergjithshem Ramiz Aranitasi, ndersa po ne kete linje bisedave nuk u mbete pa cituar edhe drejtuesit e shkolles 9 vjecare, qe ne zhargon quhet shkolla poshte por qe mban emrin e Kahreman Ylli. Nuk dihet nese zerat mbeten ne qendrime parapritese apo keqdashese per difuzionim te dickaje "per te matur forcat e suportit apo reagimeve opinionale". Por nuk jane te vetmet administrata. Zera rreth institucionit vendor te Bashkise Corovode flasin per dy spostime te mundshme ne ate qe quhet dega e finances dhe ne nje sektor qe ka te bej me sherbimet veterinare. Por sa te verteta jane te gjitha keto?! Askush s'mund ta thote... Pritshmerite e cdo natyre te tille ne Corovoden e vogel mbeten per konkretizim vetem atehere kur dualizmi opinional i kafeneve te mengjesit mjaftohet me pergjigjen: "A te thash une?" si nje klishe demode e parimit "Thashethemi me pare kalon neper kafene".
Corovoda On Line