Australi: Lindi bebi i 1shave Max Benjamin Lindi ne oren 11:11 te dates 11.11.11 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Australi: Lindi bebi i 1shave Max Benjamin Lindi ne oren 11:11 te dates 11.11.11

Fatjon Kaloci
11.11.11
U rregjistrua ne Australi, dhe sipas mjekeve orari i lindjes ishte thjesht nje koicidence. Ne kete dite te vecante ne momentin teper te rralle te rreshtimit te numrave 1 nje rast qe ndodh nje here ne 1 000 vjet Bebi i quajtur Max Benjamin Richards lindi pikerisht ne oren australiane 11:11 te dates 11.11.11. Bebi lindi ne maternitetin e Hawkesbury, ne Windsor, New South Wales, i lokalizuar ne verilindje te Sidnej, Australi. Sipas mjekeve lindja nuk pritej te vinte ne kete cast pasi ata shpresonin se do te ndodhte pas 30 minutash me vone. Kanali televiziv australian Channel 7 dha lajmin e pare ne median vendase.
Corovoda On Line Imazhi Kortezi Canal 7