Ciceron Edi Rama ne Twitter: Padi! Gazeta Shqipetare me Masakroi "Kurbanin" **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ciceron Edi Rama ne Twitter: Padi! Gazeta Shqipetare me Masakroi "Kurbanin"

Fatjon Kaloci
13.11.11
Ne nje prej postimeve te pak minutave me pare Edi Rama ka reaguar ne rrjetin social Twitter. Sipas postimit "
Edi Rama I kërkova Arlinda Dudajt të bejë padi për Gazetën Shqiptare jo vetëm për vjedhje, po për masakrim të librit "Kurban". Pak sekonda me vone ne nje postim te mepasshem ne tweetin (fjale qe perkthehet cicerim) vijues ai thote: "I patolerueshëm shpërfytyrimi i librave përmes shfrytëzimit të teksteve pa lejen e shtëpive botuese" Kurban eshte libri me i ri ne treg, Ndersa politika shqipetare po kalon ne dimensionin krijues te artit te shkruar, ndersa tek ai i kryer ne fakt politikanet shqipetar duket sikur nuk kane shume sukses.
Corovoda On Line