Gafat e Kenges Magjike 2011. Magjia (per ters) dhe scoopet me kryesore te se shtunes **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gafat e Kenges Magjike 2011. Magjia (per ters) dhe scoopet me kryesore te se shtunes

Fatjon Kaloci
20.11.11
Qe ne fillim eventi i pervitshem "Kenga magjike 2011" do te niste me nje cmim te fituar nga Arberie Hadergjonaj. Ndersa kjo e fundit po kendonte nje prej kopsave te kemishes se saj u keput dhe "magjia" e kenges ishte aq e fuqishme tek kengetarja sa nxorri ne pah format e gjoksit te saj. Kengetarja e kuptoi nga mezi i kenges incidentin duke u perpjekur ta mbante disi me stil artistik dhe me tej duke shfajesuar pas perfundimit te kenges. Kenga e Dyte e radhes ajo e Ronela dhe Visart si kurre me pare tregoi sesi nje kengetare mund te kendonte pa mikrofon ne skene. Edhe perse spektakli ishte me superpozim falsiteti i mbajtjes se mikrofonit respektohej nga te gjithe, por mesa duket jo nga Ronela e cila fitoi edhe nje cmim. Gafat vijuan gjate eventit te mbremshem sikunderse 2 prej tyre i la kengetarja e perfolur ne skandalet e kapjeve prej flokesh ne kronika gossips Leonora Jakupi. Ajo desh u rrezua jo nje por afro 4 here nga dhoma e backstage drejt skenes. Nje prej punetoreve ne castin qe ajo po binte e morri ne krah. Faji nje fustan. E me tej, nuk u kuptua se perse Leonora Jakupi i drejtua si pa lidhje kryeministrit Sali Berisha duke i thene: Faleminderit, Faleminderit shume shume shume zoti kryeminister kur skishte asnje lidhje kjo deklarate e saj me kengen. Lote falls dolen ne te pakten 3 here. Emocioni i zerit ne skene normal qe shperthen emocion por kur kenget ishin playback dukej fals. Nje nder piket e larta te vemendjes ishte fjala e kengetarit Ermal Mamaqi. Per disa minuta mes humorit dhe se vertetes ai rrembeu simpatine me fjaline: Une skam perse te falenderoj ty Ardit pasi e meritova vete cmimin duke goditur me ironi te gjithe kengetaret qe merrnin cmim dhe qe thonin faleminderit ty ardit pas cdo cmimi. Redon Makashi fitoi dje eventin 2011 me kengen Me ler te Fle por deklarata ne fund se kishte 21 vjet qe sfitonte cmim ne skena la pershtypjen e nje fitoreje per lemoshe, gjithesesi kur lemosha jepet nga koleget pasi ata votuan per njeri tjetrin fitorja eshte me pak e dhimshme. Corovoda On Line