Gjykata Franceze denon me 10 mije euro Burrin: Nuk bente seks me bashkeshorten e tij **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Gjykata Franceze denon me 10 mije euro Burrin: Nuk bente seks me bashkeshorten e tij

Fatjon Kaloci
29.11.11
Drejtesia Franceze ka dhene nje vendim te cuditshem ne nje seance po kaq te cuditshme. Keshtu Gjykata e Apelit e provinces se Aix ne Jug te Frances denoi nje burre me detyrimin 10 000 euro dem per tia dhene bashkeshortes "ate"... dmth shumen e lekeve pasi "ate" (gjene tjeter) nuk ia kishte dhene prej kohesh. Ne seance sic citon France Press, Gjykata e Apelit konfirmoi vendimin e dhene nga Gjykata e Pare e Nice. Gjykata e Apelit te Aix en Province u bazua ne nenin 1382 te Kodit Civil Francez, sipas te cilit cdo person qe " shkakton dem tek te tjeret" duhet ta riparoj. Cifti eshte martuar ne 1986 dhe se bashku kane 2 femije.
Corovoda On Line Lajmi me pikant ne Web