Kategoria e Pare: Takimi Luftetari - Elbasani 3:0 Takimi i paluajtur i Javes se 5te u be kete te merkure **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Kategoria e Pare: Takimi Luftetari - Elbasani 3:0 Takimi i paluajtur i Javes se 5te u be kete te merkure

Fatjon Kaloci
16.11.11
Sikunderse pritej te zhvillohej sot takimi i paluajtur mes Luftetarit dhe Elbasanit, takim i cili vlen per javen e peste te kategorise se pare (i shtyre per daten e sotme) kete te merkure u zhvillua perballja mes skuadrave. Luftetari fitoi thellesisht me rezultatin e paster 3:0 duke u siguruar ne vend te pare me 22 pike. Golat per Luftetarin u bene nga Nora (2) dhe Boci. Keshtu Luftetari shkeputet nga rendesi i vendit te dyte (Beselidhja) duke siguruar deri tani plot 5 pike me shume se ajo. Takimi i sotem barazon keshtu ne numer takimesh te luajtura gjithe kategorine ndersa te shtunen 19 nentor 2011 do te luhet edhe Java e 10te. Takimet e kesaj jave do te jene:
Java e 10te Kategoria e Pare: 19-11-2011
Skrapari - Gramozi
Beselidhja - Gramshi
Luftetari - Iliria
Lushnja - Besa
Butrinti - BurreliVlora - Kukesi
Himara - Ada
Elbasani - Mamurrasi

Corovoda On Line