Murgeshat Gazmore: Pertej Filmit sot ne Xhenova, Itali mugeshat kapin hajdutin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Murgeshat Gazmore: Pertej Filmit sot ne Xhenova, Itali mugeshat kapin hajdutin

Fatjon Kaloci
29.11.11
Nje lajm aspak i vecante u mesua keto ore te pasdites se te martes 29 nentor 2011 i ndodhur dje ne Itali ne qytetin e Xhenova. Nje person rreth 50 vjec synoi qe te vidhte nje objekt fetar prane lokalitetit San Fruttuoso duke menduar se do ta kishte te lehte por ne fakt nuk ndodhi keshtu. Sapo kuptuan murgeshat arriten qe ta bllokonin me nje celes brenda nje dhome 50 vjecarin dhe therriten karabinieret deri sa ja dorezuan. Ngjarja qe u mesua sot ka ndodhur dje ne mengjes e hene  28 nentor 2011 ku nje 50 vjecar me origjine nga Torino, Itali u arrestua. 50 vjecari po synonte te leviste disa objekte fetare per ti vjedhur brenda institucionit fetar por zhurmat ishin sinjalet e para qe nje grup murgeshash ne vend qe te alarmoheshin vepruan duke i bllokuar me cels dyert dhe duke e pritur aty deri sa policia te vinte. 50 ndodhet ne pranga tashme.
Corovoda On Line