Oops: Krematori koreanojugor Hirin e te vdekurve e shnderron per 1 525$ ne kristale **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Oops: Krematori koreanojugor Hirin e te vdekurve e shnderron per 1 525$ ne kristale

Fatjon Kaloci
14.11.11
Nje lajm aspak i zakonte u shpernda nga mediat nderkombetare sot kete te hene 14 nentor 2011 ndersa i referohen nje krematori ne Korene e Jugut. Krematori i ofron klienteve te tij qe ne vend te ruajne hirin e te afermeve te vdekur te kene si kujtim nje shishe me kristale. Kjo do tu kushtoj atyre 1 525$ kosto ne cilen perllogaritet shnderrimi i eshtrave ne kristale. Drejtuesi i nje kolegji i quajtur Kim Il Nam duket sikur e ka perkrahur kete ide. Ai tha per Associated Press se "Sa here qe shoh guret e kristalte, kujtoj kohet e bukura te kaluara me te ne te kaluaren" referuar eshtrave te te atit te tij. Bote cudirash eee... Po mendoja...nese nje hajdut vjedh shtepine e ketij...booo do thoj -- me kane vjedhur babane? Nejse, Ky eshte Corovoda On Line me lajmet me pikante ne web
Corovoda On Line - Imazhi Kortezi Associated Press